TARİHÇE
TARİHÇE

 

ISTANBUL KENT ENGLISH  (Kent School of English), İngiltere'nin deneyimli ve başarılı dil okullarından biri olan Broadstairs, Kent School of English ile yapılan ortak bir çalışma sonunda 1988 yılında Kadıköy'de kurulmuştur. 
Kurulduğu dönemde Eğitim kadrosunun tamamının ana dili İngilizce olan ve pedagojik formasyon sahibi öğretmenlerden oluşması, ilk defa ders dışı sosyal etkinlikler kapsamında Conversation Class ( Pratik Konuşma Sınıfı ) uygulamasını başlatması, sınıflarında kursiyer sayısını maksimum 8 kişide tutması, bina içerisinde iletişim dili olarak sadece İngilizce konuşulması, öğrenci merkezli ders programında öncü olması gibi yabancı dil öğretiminde önemli ilkleri başlatması ve başarılı bir şekilde uygulaması ile dikkat çeken KENT SCHOOL OF ENGLISH kısa bir süre içerisinde İstanbul'un en önde gelen lisan okullarından biri olmuştur.     

Kent School of English, kurulduğu yıl olan 1988 yılından beri İngilizcenin yabancı dil olarak öğretilmesi konusunda " FARKLILIKLARI ve İLKLERİ İLE ÖZEL BİR DİL OKULU" olma prensibine bağlılığını sürdürmüş; ciddi, samimi ve profesyonel çalışmaları ile kendisine duyulan güvenin artarak büyümesini sağlamıştır.                                                                                                                                                                                                                                                                              

Kurumumuz bir dil okulunda bulunması gereken tüm uluslararası standartlara, donanımlara ve yeterliliklere sahiptir.

Kent School of English, Uluslararası dil eğitim kuruluşları ve organizasyonları ile (IELT SOCIETY, CEFR, INGED, IATEFL, QUALITY ENGLISH, EAQUALS, OXFORD UNIVERSITY, CAMBRIDGE UNIVERSITY, ETS …) sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olup, yabancı dil öğretimi ile ilgili yenilikleri takip etmekte ve kendi sistemine adapte etmektedir. 

34. Kuruluş yılımızı gururla kutladığımız bu dönemde, ISO 9001:2000 kalite belgesi sahibi olan ISTANBUL Kent English bireysel yada kurumsal yabancı dil eğitim ihtiyaçlarınızın karşılanmasında deneyimli ve güvenilir bir çözüm ortağı olarak hep yanınızda olmaya devam edecektir.

 • ONLINE ENGLISH

  LET'S LEARN ENGLISH ONLINE ...devamı

 • Yeni yıl, YENİ DÖNEM

  Yeni yıl, Yeni Dönem İNGİLİZCE - ALMANCA - FRANSIZCA - İSPANYOLCA - İTALYANCA - RUSÇA ... Programlarımıza Hemen kayıt...devamı

 • KONUŞMA SINIFLARI DEVAM EDİYOR

  Hafta Sonu Öğleden sonra ve Hafta İçi Akşam saatlerinde, farklı seviyelerde ve yabancı öğretmenlerimiz tarafından yürütülen Konuşma Sınıflarımıza dilediğiniz za...devamı

 • ÖZEL DERSLER

  ÖZEL DERSLER Öğrenmek, ilerletmek istediğiniz yabancı dilin ders günlerinin, zamanın, içe...devamı

BİZE ULAŞIN

Tel : (0216) 347 27 91 - 0530 485 25 88
Mail: bilgi@kentenglish.com - : info@kentenglish.com
Adres : Osmanağa Mah. Kırtasiyeci Sokak No. 46/11 Kadıköy İstanbul