TARİHÇE
TARİHÇE


Kent School of English, İngiltere'nin deneyimli ve başarılı dil okullarından biri olan Broadstairs, Kent School of English ile yapılan ortak bir çalışma sonunda 1988 yılında Kadıköy'de kurulmuştur. 
Kurulduğu dönemde Eğitim kadrosunun tamamının ana dili İngilizce olan ve pedagojik formasyon sahibi öğretmenlerden oluşması, ilk defa ders dışı sosyal etkinlikler kapsamında Conversation Class ( Pratik Konuşma Sınıfı ) uygulamasını başlatması, sınıflarında kursiyer sayısını maksimum 8 kişide tutması, bina içerisinde iletişim dili olarak sadece İngilizce konuşulması, öğrenci merkezli ders programında öncü olması gibi yabancı dil öğretiminde önemli ilkleri başlatması ve başarılı bir şekilde uygulaması ile dikkat çeken KENT SCHOOL OF ENGLISH kısa bir süre içerisinde ülkemizin en önde gelen lisan okullarından biri olmuştur.     

Kent School of English, kurulduğu yıl olan 1988 yılından beri İngilizcenin yabancı dil olarak öğretilmesi konusunda " FARKLILIKLARI ve İLKLERİ İLE ÖZEL BİR DİL OKULU" olma prensibine bağlılığını sürdürmüş; ciddi, samimi ve profesyonel çalışmaları ile kendisine duyulan güvenin artarak büyümesini sağlamıştır.
 
Kent School of English, Milli Eğitim Bakanlığına bağlıdır. Kurumumuz bir dil okulunda bulunması gereken tüm uluslararası standartlara, donanımlara ve yeterliliklere sahiptir.

Kent School of English, Uluslararası dil eğitim kuruluşları ve organizasyonları ile (CEFR, INGED, IATEFL, QUALITY ENGLISH, EAQUALS, OXFORD UNIVERSITY, CAMBRIDGE UNIVERSITY, ETS …) sürekli iletişim ve işbirliği içerisinde olup, yabancı dil öğretimi ile ilgili yenilikleri takip etmekte ve kendi sistemine adapte etmektedir. 

30. Kuruluş yılımızı gururla kutladığımız bu dönemde, ISO 9001:2000 kalite belgesi sahibi olan ISTANBUL Kent English bireysel yada kurumsal yabancı dil eğitim ihtiyaçlarınızın karşılanmasında deneyimli ve güvenilir bir çözüm ortağı olarak hep yanınızda olmaya devam edecektir.

  • Yeni yıl, YENİ DÖNEM

    Yeni yıl, Yeni Dönem İNGİLİZCE KURS KAYITLARIMIZ BAŞLADI... Hemen kayıt yaptırarak; ...devamı

  • KONUŞMA SINIFLARI DEVAM EDİYOR

    Hafta Sonu Öğleden sonra ve Hafta İçi Akşam saatlerinde, farklı seviyelerde ve yabancı öğretmenlerimiz tarafından yürütülen Konuşma Sınıflarımıza dilediğiniz za...devamı

  • ÖZEL DERSLER

    ÖZEL DERSLER Öğrenmek, ilerletmek istediğiniz yabancı dilin ders günlerinin, zamanın, içeriğinin ve ders mekanının size özel olmasını isti...devamı

BİZE ULAŞIN

Tel : (0216) 347 27 91
Fax : (0216) 348 94 35
Mail : info@kentenglish.com
Adres : General Asım Gündüz Cad. No.15/2 34710 Kadıköy / İstanbul